Skip To Main Content

Staff Directory

Barbara Arnold

Barbara Arnold
1st Grade

Latoya Avent

Latoya Avent
5th Grade

Samantha Baldwin

Samantha Baldwin
3rd Grade

Michelle Barrett

Michelle Barrett
2nd Grade

Nichole Bell

Nichole Bell
4th Grade

Genny Borendame

Genny Borendame
PE

Amy Brooks

Amy Brooks
2nd Grade

Kristin Brown

Kristin Brown
2nd Grade

Olivia Calvo

Olivia Calvo
2nd Grade

Lisa Carr

Lisa Carr
School Psychologist

Andrea Chamblee

Andrea Chamblee
1st Grade

Morgan Clay

Morgan Clay
2nd Grade

Charlotte Cruesoe

Charlotte Cruesoe
Special Education

Rana Dajani

Rana Dajani
Outreach

Ariel Davie

Ariel Davie
1st Grade

Aubrey Denton

Aubrey Denton
Kindergarten

Charlene Dickerson

Charlene Dickerson
Fifth Grade

Nichole Dyke

Nichole Dyke
Kindergarten

Sydney Fabbri

Sydney Fabbri
Kindergarten

Ashley Fisher

Ashley Fisher
Nurse

Narissa Franklin

Narissa Franklin
5th Grade

Noah Friedman

Noah Friedman
Band

Rebekah Galinat

Rebekah Galinat
Office

April Greene

April Greene
STEAM

Terri Guess

Terri Guess
Interventionist

Chris Harris

Chris Harris
SRO

Natashia Harris

Natashia Harris
PreK

Rick Hawkins

Rick Hawkins
6th Grade

Cindy Haynes

Cindy Haynes
ESP Director

Tres Holmes

Tres Holmes
School Counselor

Amy Jackson

Amy Jackson
Gifted Specialist

Alissa Jones

Allissa Jones
1st Grade

Quintella Jordan

Quintella Jordan
6th Grade

Heather Joslin

Heather Joslin
Behavior Specialist

Sue Junker

Sue Junker
Kindergarten

Dena Kimberly

Dena Kimberly
ELL

Kristi Knitter

Kristi Knitter
School Counselor

Quinn Koryjaka

Quinn Koryjaka
Special Education

Avery Land

Avery Land
3rd Grade

Catherine Leyhew

Catherine Leyhew
1st Grade

Jesus Lopez

Jesus Alvarez-Lopez
ELL

Ashley Love

Ashley Love
Special Education

Dameeka McClish

Dameeka McClish
Academic Coach

Courtney Mobley

Courtney Mobley
Library

Kim Neal

Kim Neal
6th Grade

Dee Dee Potter

Dee Dee Potter
Art

Meredith Prater

Meredith Prater
PE

Cheri Purdi

Cheri Purdi
Kindergarten

Martin Ridgley

Martin Ridgley
1st Grade

Janet Robinson

Janet Robinson
Cafe Manager

Christina Roman

Christina Roman
ESL

Kelsey Rone

Kelsey Rone
4th Grade

Bailey Rose

Bailey Rose
3rd Grade

Amy Royer

Amy Royer
Music

Melissa Shelley

Melissa Shelley
Bookkeeper

Kellyn Sinnard

Kellyn Sinnard
3rd Grade

Stephanie Staggs

Stephanie Staggs
Occupational Therapist

Jayme Stevens

Jayme Stevens
4th Grade

Shavon Thomas

Shavon Thomas
Attendance

Kristen Treinen

Kristen Treinen
Interventionist

Brian Truax

Brian Truax
5th Grade

Meredith Warrington

Meredith Warrington
PreK

Susan Watson

Susan Watson
Math Coach

Susan Watson

Susan Watson
Academic Coach

Traci West

Traci West
3rd Grade

Lee Whitefield

Lee Whitefield
Vision

Angela Wilson

Angela Wilson
Intervention