Staff Directory

PreK


Jenny Dudley
Natashia Harris
Patti McCloy
Jenny Dudley Natashia Harris Patti McCloy
     
Meredith Warrington
Heather Delpilar


Meredith Warrington Heather Powell

     

Kindergarten


Sue Junker
Aubrey Denton
Cheri Purdie
Sue Junker Aubrey Denton Cheri Purdie
     
Nicole Dyke
Sydney Fabbri


Nichole Dyke Sydney Fabbri

     

First Grade


Jessica Baxter
Andrea Chamblee
Terri Guess
Jessica Baxter Andrea Chamblee Terri Guess

     
Martin Ridgley
Jordan Ownby

Martin Ridgley Jordan Ownby  
     

Second Grade


Michelle Barrett
Kristin Bowers
Amy Brooks
Michelle Barrett Kristin Bowers Amy Stephens

     
Olivia Calvo
Megan Mayton
 
Olivia Calvo Megan Mayton  
     

Third Grade


Placeholder
Placeholder
Kim Neal
Kellyn Sinnard Narissa Franklin Kim Neal
     
Traci West
Barbara Arnold


Traci West Barbara Arnold


     

Fourth Grade


Ashlee Barnes
Kelsey Rone
Bailey Rose
Ashlee Barnes Kelsey Rone Bailey Rose
     
Mark Gibson
Salome Matano


Mark Gibson Salome Matano


     

Fifth Grade


Michelle Henderson
Placeholder
Judi Hinds
Michelle Henderson Quintella Jordan Judi Hinds
     
Alicia Johnson

Alicia Johnson  

     

Sixth Grade


Nichole Bell
Terrance Haynes
Ashley Mushamba
Nichole Bell Dr. Terrance Haynes Ashley Mushamba
     



 



     

Special Area


Abbey Thomas
Meredith Prater
Jane Marsh
Abbey Thomas Meredith Prater Jane Marsh
PE PE Music



Corynn York
Dee Dee Potter
Amanda Counts
Corynn York Dee Dee Potter Amanda Counts
Music Art Library



Ben Bjork




Ben Bjork
Band Director



Resource Departments


placeholder
Angela Wilson
Kelly Jones
Alisha Herbison Angela Wilson Kelly Jones
Academic Coach Special Education Academic Interventionist



Kirtsie Hayes
Catherine Lephew
Kristin Treinen
Kirtsie Hayes Catherine Lephew Kristen Treinen
Academic Interventionist Academic Interventionist
Academic Interventionist



Ashley Henderson
Amber Fanning
Placeholder
Ashley Henderson Amber Fanning Amber Dearing
ACEs Counselor Behavior Specialist ESL



Dena Kimberly
Placeholder
Brenda Mulanda
Dena Kimberly Tracey Earnheart Brenda Mulanda
ESL ESL
ESL



Placeholder
Tres Holmes
Jimmie Strickland
Amy Jackson Tres Holmes Jimmie Strickland
Gifted School Counselor School Counselor



Placeholder
Amy Wyatt
Suzanne Martin
Katinna Rains Amy Wyatt Suzanne Martin
School Psychologist Social Worker Speech Therapist



Carol Manaugh
Gail Boyd



Carol Manaugh Gail Boyd
Vision Academic Coach




Support Staff


Shavon Thomas
Melissa Shelley
Janet Robinson
Shavon Thomas Melissa Shelley Janet Robinson
Attendance
Bookkeeper Cafe Manager



Cindy Haynes
April Voss
Alexis Cameron
Cindy Haynes April Voss Alexis Cameron
ESP Director Nurse
Office



Marisela Tapia
Barbara King


Marisela Tapia Barbara King
Outreach SRO